KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Rekrutacja

 

 



 

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ! – nowoczesny zmodernizowany zawód branży poligraficznej.
Zapraszamy do POLIGRAFIKA, bo w końcu gdzie jak nie u nas można zdobywać najwyższe kwalifikacje graficzne, poligraficzne i reklamowe???
W Zespole Szkół Poligraficznych Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej osadzony jest w środowisku poligraficznym, w "sąsiedztwie" innych, kształconych tylko u nas zawodów – drukarz, technik procesów drukowania, introligator, technik procesów introligatorskich, technik organizacji reklamy.
POLIGRAFIK dysponuje najnowszym oprogramowaniem graficznym (Adobe CS, Corel, Impozycjoner), kilkudziesięcioma nowymi komputerami graficznymi, urządzeniami do druku cyfrowego, ploterami wielkoformatowymi, urządzeniami do wykończania druków cyfrowych (krajarki, foliarki, bigówki, zszywarki) oraz drukarkami 3D.
Uczniom oferujemy kształcenie w najnowszych pracowniach przedmiotowych i ogólnych, zajęcia i praktyki w graficznych, reklamowych i poligraficznych zakładach pracy, a także płatne staże w nowoczesnych firmach branży poligraficznej i reklamowej.
Realizujemy kilka projektów unijnych zarówno w sferze zawodowej jak i ogólnokształcącej.
   


 
TECHNIK REKLAMY to kolejna propozycja POLIGRAFIKA...
Nowoczesny zawód stoją na pograniczu ekonomii, reklamy i grafiki. Pochlebiamy sobie, że w naszej Szkole zawód ten staje się szczególnie atrakcyjny, albowiem wprowadziliśmy do niego szczególnie dużo elementów związanych z fotografią, grafiką reklamową, poligrafią i generalnie z wykonywaniem projektów.
Do dyspozycji uczniów kształcących się w tym zawodzie pozostaje ta sama baza co dla grafików i poligrafów.
W techniku organizacji reklamy organizujemy podobnie jak w innych zawodach zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe oraz płatne staże w najnowocześniejszych firmach branży reklamowo-poligraficznej.
 
 
TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA – tradycyjny poligraficzny zawód, kształcony w POLIGRAFIKU.
Absolwenci technikum w tym zawodzie są rozchwytywani na rynku pracy, od pierwszych dni pracy czy stażu otrzymują dobre wynagrodzenie, z czasem zarobki drukarzy stają się ponadprzeciętne.
Naszych drukarzy kształcimy w pracowniach przedmiotowych w Szkole, na Warsztatach Szkolnych (dysponujemy maszynami offsetowymi) oraz w najnowocześniejszych zakładach poligraficznych regionu.
Uczniowie korzystają z dobrodziejstw realizowanych przez nas projektów unijnych – płatnych staży, dodatkowych zajęć, darmowych kursów specjalistycznych (np. wózki widłowe), nowoczesnego wyposażenia (np. densytometry, stacje komputerowe, drukarki i urządzenia do druku cyfrowego, urządzenia introligatorskie i wykończeniowe).
Kształcenie odbywa się małych grupach, w miłej atmosferze, a egzaminy kwalifikacyjne odbywają się w Szkole, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym OKE – zdawalność egzaminów do 100%
       
 

 
DRUKARZ – tradycyjny poligraficzny zawód, kształcony w Szkole Branżowej I Stopnia .
 

Drukarz to specjalista , który zajmuje się drukowaniem, oraz obsługą wszystkich maszyn i urządzeń używanych w procesie drukowania analogowego i z drukowaniem związanych. Do jego obowiązków należą: sporządzanie form drukowych, przygotowywanie materiałów, maszyn i urządzeń do procesu drukowania, drukowanie nakładu z form drukowych, nadzór nad drukowaniem nakładu, obsługa maszyn drukujących offsetowych, rotograwiurowych, fleksograficznych i innych.
Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie drukarz może podejmować pracę w:
• drukarniach i zakładach poligraficznych we wszystkich technikach drukowania;
• firmach rzemieślniczych;
• zakładach prowadzących usługi poligraficzne;
• może prowadzić własną działalność gospodarczą;
Możliwości dalszego kształcenia.
W czasie nauki uczniowie zdają egzamin potwierdzający kwalifikację zawodową. Pomyślnie zdany egzamin oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł drukarza.

 

 
 OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH – tradycyjny poligraficzny zawód, kształcony w Szkole Branżowej I Stopnia .
 

Introligator to specjalista, który przygotowuje ręcznie i maszynowo wkłady do oprawy twardej i miękkiej, wykonuje oprawy książek przy pomocy narzędzi i urządzeń introligatorskich. Materiałami używanymi do prac introligatorskich są: płótna, skóry, wyroby papierowe, tworzywa sztuczne. Do jego zadań należy również ręczne lub maszynowe wykonywanie wyrobów introligatorskich o specjalnym przeznaczeniu, np.: teczki, klasery, opakowania, ozdobne futerały a także zabezpieczanie starodruków, zniszczonych kart i opraw książek. Obsługuje nowoczesne introligatorskie urządzenia i linie potokowe.
Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik procesów introligatorskich może podejmować pracę w:
• w drukarniach;
• firmach introligatorskich;
• biurze obsługi klienta;
• jako osoba planująca i kontrolująca produkcję poligraficzną zarówno jednostkową jak i przemysłową;
• może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Możliwości dalszego kształcenia.
W czasie nauki uczniowie zdają egzamin potwierdzający kwalifikację zawodową. Pomyślnie zdany egzamin oraz ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej dają tytuł introligatora.