Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O szkole

Zachęcamy do obejrzenia filmu o szkole.

 

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ! – nowoczesny zmodernizowany zawód branży poligraficznej.

W Zespole Szkół Poligraficznych Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej osadzony jest w środowisku poligraficznym, w "sąsiedztwie" innych, kształconych tylko u nas zawodów – drukarz, technik procesów drukowania, introligator, technik procesów introligatorskich, technik reklamy.

POLIGRAFIK dysponuje najnowszym oprogramowaniem graficznym (Adobe CS, Corel, Impozycjoner), kilkudziesięcioma nowymi komputerami graficznymi, urządzeniami do druku cyfrowego, ploterami wielkoformatowymi, urządzeniami do wykończania druków cyfrowych (krajarki, foliarki, bigówki, zszywarki) oraz drukarkami 3D.

Uczniom oferujemy kształcenie w najnowszych pracowniach przedmiotowych i ogólnych, zajęcia i praktyki w graficznych, reklamowych i poligraficznych zakładach pracy, a także płatne staże w nowoczesnych firmach branży poligraficznej i reklamowej.

Realizujemy kilka projektów unijnych zarówno w sferze zawodowej jak i ogólnokształcącej.

TECHNIK REKLAMY to kolejna propozycja POLIGRAFIKA...
Nowoczesny zawód stoją na pograniczu ekonomii, reklamy i grafiki. Pochlebiamy sobie, że w naszej Szkole zawód ten staje się szczególnie atrakcyjny, albowiem wprowadziliśmy do niego szczególnie dużo elementów związanych z fotografią, grafiką reklamową, poligrafią i generalnie z wykonywaniem projektów.

Do dyspozycji uczniów kształcących się w tym zawodzie pozostaje ta sama baza co dla grafików i poligrafów.
W techniku organizacji reklamy organizujemy podobnie jak w innych zawodach zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe oraz płatne staże w najnowocześniejszych firmach branży reklamowo-poligraficznej.

TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA – tradycyjny poligraficzny zawód, kształcony w POLIGRAFIKU.
Absolwenci technikum w tym zawodzie są rozchwytywani na rynku pracy, od pierwszych dni pracy czy stażu otrzymują dobre wynagrodzenie, z czasem zarobki drukarzy stają się ponadprzeciętne.
Naszych drukarzy kształcimy w pracowniach przedmiotowych w Szkole, na Warsztatach Szkolnych (dysponujemy maszynami offsetowymi) oraz w najnowocześniejszych zakładach poligraficznych regionu.
Uczniowie korzystają z dobrodziejstw realizowanych przez nas projektów unijnych – płatnych staży, dodatkowych zajęć, darmowych kursów specjalistycznych (np. wózki widłowe), nowoczesnego wyposażenia (np. densytometry, stacje komputerowe, drukarki i urządzenia do druku cyfrowego, urządzenia introligatorskie i wykończeniowe).
Kształcenie odbywa się małych grupach, w miłej atmosferze, a egzaminy kwalifikacyjne odbywają się w Szkole, która jest jednocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym OKE – zdawalność egzaminów do 100%.


Koncepcja pracy i rozwoju Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi