23. rocznica wstąpienia Polski do NATO!
Z okazji 23. rocznicy wstąpienia Polski do NATO (oficjalne przyjęcie Polski, Czech i Węgier do NATO odbyło się 12 marca 1999 r.) Sejm podjął uchwałę, w której wezwał m.in. do „kontynuowania (…) przeciwdziałania agresji rosyjskiej i udzielania Ukrainie wszechstronnego wsparcia, które mogą skutecznie przyczynić się do zakończenia działań zbrojnych”.
W Ukrainie codziennie giną niewinni ludzie, dlatego powinniśmy demonstrować solidarność z Ukrainą i głośno krzyczeć - NIE DLA WOJNY! W tym ważnym dla Polski dniu a dla Ukrainy kolejnym dniu wojny, warto zastanowić się nad przyszłością naszego świata i być może zweryfikować swoje poglądy. Polecam 3 antywojenne książki, które wpłynęły ma moje postrzeganie świata, bo jak pisał Erich Maria Remarque (Link do informacji o Erichu Marii Remarque) „ Wypowiedzenie wojny powinno być czymś w rodzaju ludowego pikniku,(…).(…) na arenę powinni wyjść (…) ministrowie oraz generałowie obu krajów i nacierać na siebie. Kto zostałby na placu, tego kraj by zwyciężył. Byłoby to bardziej proste i lepsze od tego tutaj, gdzie walczą ze sobą niewłaściwi ludzie”.
1.Rzeźnia numer 5” K. Vonneguta -jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej.
2. "Na Zachodzie bez zmian" Ericha Marii Remarque- interesujący dokument protestu przeciwko wojnie, na której giną nie tylko ludzie, lecz i myśli.
(Wilhelm Szewczyk)
3. „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haska - absurd, ośmieszenie systemu totalitarnego, który stara się zniewolić jednostkę, oraz oduczyć ją samodzielnego myślenia.