Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

23. rocznica wstąpienia Polski do NATO!

Z okazji 23. rocznicy wstąpienia Polski do NATO (oficjalne przyjęcie Polski, Czech i Węgier do NATO odbyło się 12 marca 1999 r.) Sejm podjął uchwałę, w której wezwał m.in. do „kontynuowania (…) przeciwdziałania agresji rosyjskiej i udzielania Ukrainie wszechstronnego wsparcia, które mogą skutecznie przyczynić się do zakończenia działań zbrojnych”.

W Ukrainie codziennie giną niewinni ludzie, dlatego powinniśmy demonstrować solidarność z Ukrainą i głośno krzyczeć - NIE DLA WOJNY! W tym ważnym dla Polski dniu a dla Ukrainy kolejnym dniu wojny, warto zastanowić się nad przyszłością naszego świata i być może zweryfikować swoje poglądy. Polecam 3 antywojenne książki, które wpłynęły ma moje postrzeganie świata, bo jak pisał Erich Maria Remarque (Link do informacji o Erichu Marii Remarque) „ Wypowiedzenie wojny powinno być czymś w rodzaju ludowego pikniku,(…).(…) na arenę powinni wyjść (…) ministrowie oraz generałowie obu krajów i nacierać na siebie. Kto zostałby na placu, tego kraj by zwyciężył. Byłoby to bardziej proste i lepsze od tego tutaj, gdzie walczą ze sobą niewłaściwi ludzie”.

1.Rzeźnia numer 5” K. Vonneguta -jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej.

2. "Na Zachodzie bez zmian" Ericha Marii Remarque- interesujący dokument protestu przeciwko wojnie, na której giną nie tylko ludzie, lecz i myśli.
(Wilhelm Szewczyk)

3. „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haska - absurd, ośmieszenie systemu totalitarnego, który stara się zniewolić jednostkę, oraz oduczyć ją samodzielnego myślenia.