Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

8 marca Dzień Kobiet!

Kochani Panowie, zamiast tradycyjnie wręczanych w tym dniu czekoladek lub kwiatów, proponuję kupić ukochanej książkę! Bo książki, dla nas książkoholiczek, to najlepszy prezent!

Polecam książki o niezwykłych kobietach, kobiecej solidarności i sile miłości:

1. „Na skraju dwóch światów” - Teodora Żukowska. Wspomnienia z lat 1939-1953 Teodory Żukowskiej, ps. "Milena", która podobno była najwyżej umieszczonym w niemieckiej administracji agentem Armii Krajowej. Podczas II wojny światowej pracowała w biurze gubernatora dystryktu warszawskiego Ludwiga Fischera i osobiście wzięła udział w ceremonii ślubu Franza Kutchery. 1 lutego 2021r. minęła 77. rocznica zamachu na Franza Kutscherę, kata Warszawy. Czy wiecie, że 4 lutego 1944r. udzielono trupowi i ciężarnej narzeczonej ślubu? Ślubu udzielił sam Himmler a panna młoda dostała krwawy „prezent ślubny”. W tym dniu Niemcy rozstrzelali 200 Polaków.

2. „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów, życie i miłości”- Iwona Kienzler Biografia Marii Curie-Skłodowskiej: matki, żony, kochanki i naukowca. Ciekawostka: czy wiecie, że notes Marii Skłodowskiej Curie jest nadal tak napromieniowany, że przechowuje się go w sejfie wyłożonym ołowianymi płytami a na jego wyjęcie potrzebna jest specjalna zgoda? 

3. „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie „ - Beata Biały. W TVP możemy obejrzeć serial „Osiecka”, który od początku emisji wzbudza wiele kontrowersji a ja zachęcam do przeczytania biografii poetki, historii opowiedzianej przez jej przyjaciół i znajomych. Ciekawie przeprowadzone wywiady, polecam.

4. „Smażone, zielone pomidory” – Fannie Flagg. Jedna z moich ulubionych książek. Magiczna , nastrojowa i ponadczasowa historia o przyjaźni i sile kobiet. 

5. "Rebeka" - Daphne Du Maurier – słynna powieść angielskiej mistrzyni romansu psychologicznego, która doczekała się wielu adaptacji m.in. filmowych. Ta najsłynniejsza to: „Rebeka” Alfreda Hitchcocka z 1940 r. z Laurence'em Olivierem jako Maximem i Joan Fontaine w roli pani de Winter. Film zdobył Oscara.

Wszystkim kobietom w dniu ich święta składam wszystkiego najlepszego!