Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Matki

Nasze  mamy zasługują  na  podziękowanie  za bezinteresowną  miłość, wsparcie, wychowanie. Zachęcam do znalezienia upominku, który zapewni mamie chwile relaksu i odpoczynku. Takim oryginalnym prezentem będzie oczywiście książka.
Polecam: „Białe róże z Petersburga” Joanny Jax, której akcja powieści dzieje się  w Petersburgu na pocz. XX w. a jej bohaterami są Lena i Aleksander. Miłość dwojga ludzi pochodzących z różnych warstw społecznych, pokazana jest  na tle zmian politycznych Rosji. Czy I wojna światowa a potem rewolucja październikowa  zniszczy rodzące się uczucie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce.

Dla wielbicielek thillerów  mam "Naturalistę” Andrew Mayne. Bohater  książki  Theo  Cray, profesor biologii jest podejrzany o zamordowanie studentki. Czy naukowiec jest mordercą a może ofiarą nieudolnego śledztwa? Czy zabite kobiety, (bo w miarę rozwoju akcji okazuje się, że zamordowanych kobiet jest więcej) są przypadkowymi ofiarami grasującego w lasach niedźwiedzia, czy seryjnego mordercy? Kim jest Theo  Cray? Intrygująca powieść! 

Jeżeli mama lubi takie programy jak „Medium z long Island”, to radzę kupić „Damę z wahadełkiem” Pauliny Kuzawińskiej. Nie będzie się nudzić, miłość, spirytyzm i duchy na to nie pozwolą. Przekonajcie się same.