Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Książka, najlepszym prezentem pod choinkę!

Cześć, bądź oryginalny, podaruj bliskiej osobie książkę pod choinkę! Moje propozycje zainspirowane- lubimyczytać.pl.

- Wielbicielom twórczości Daphne du Maurier ( autorka m.in. „Rebek"i i „Ptaków”- powieści ekranizowane m.in. przez Alfreda Hitchcocka), polecam klasyczny thriller psychologiczny „ Moja kuzynka Rachela”. Autorka jak zwykle intryguje, z zadziwiającą precyzją i wyczuciem pcha czytelnika w sieć tajemnic i niedomówień. Warto!

 

- Dla młodszego rodzeństwa warto kupić książkę  J.K. Rowling „Gwiazdkowy Prosiaczek”. Magiczna lektura, której bohaterami są: 10- letni Jack i jego szmaciany przyjaciel- prosiaczek. Pisarka znów wyczarowała niesamowity świat fantazji, gdzie i udowodniła, że dzięki wyobraźni można pokonać najtrudniejsze życiowe zawirowania.

 

Wielbicielom thrillerów prawniczych spodoba się książka Johna Grishama „ Czas łaski”(przypominam, że książki Grishama są często ekranizowane, zyskując międzynarodowy rozgłos m.in. „Firma z Tomem Cruise’em). Polecam!

Katarzyny Bondy nie trzeba przedstawiać czytelnikom. ”Królowa polskiego kryminału” wraca z kolejną książką, której bohaterem jest oczywiście Hubert Meyer. Po "Klatce dla niewinnych", "Balwierz", to kolejna książka o śledztwie profilera. Czy Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni? Kim jest morderca i co go łączy z miejscowymi notablami? Musicie przeczytać!

 

Miłośnikom i miłośniczkom biografii, polecam  powieść Magdy Knedler „Narzeczone Chopina”. Książka „o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach, które nie dają o sobie zapomnieć”.

 

Jeśli kochacie Jane Austen, to zachęcam do kupna powieści Gill Hornby „ Panna Austen”. Świetna powieść o miłościach dwóch sióstr: Jane i Cassandry Austen. 

 

Krótka historia …” Toma Phillipsa, to książka dla wielbicieli mocnych wrażeń. Autor zabiera czytelnika w podróż przez najbardziej katastrofalne porażki w historii ludzkości.

 

Katarzyna Berenika Miszczuk napisała kolejną sagę, tym razem skierowaną do dzieci. „Tajemnica domu w Bielinach, to mądra opowieść dla całej rodziny i magiczna przygoda pełna słowiańskich legend (…)” - Brandon Mull, autor serii „Baśniobór” i „Smocza Straż”.


 

"Dom Gucci" S. Gay Forden to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy interesują się światem mody. Świetnie napisana bardzo dobrze się ją czyta. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Ridleya Scotta. Główną rolę zagrała w nim  Lady Gaga jako Patrizia Reggiani, która zleciła morderstwo swojego byłego męża, głowę domu mody Gucci, Maurizio Gucciego.