Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Książka, najlepszym prezentem pod choinkę!

Cześć, bądź oryginalny, podaruj bliskiej osobie książkę pod choinkę! Moje propozycje zainspirowane- lubimyczytać.pl.

- Wielbicielom twórczości Daphne du Maurier ( autorka m.in. „Rebek"i i „Ptaków”- powieści ekranizowane m.in. przez Alfreda Hitchcocka), polecam klasyczny thriller psychologiczny „ Moja kuzynka Rachela”. Autorka jak zwykle intryguje, z zadziwiającą precyzją i wyczuciem pcha czytelnika w sieć tajemnic i niedomówień. Warto!

 

- Dla młodszego rodzeństwa warto kupić książkę  J.K. Rowling „Gwiazdkowy Prosiaczek”. Magiczna lektura, której bohaterami są: 10- letni Jack i jego szmaciany przyjaciel- prosiaczek. Pisarka znów wyczarowała niesamowity świat fantazji, gdzie i udowodniła, że dzięki wyobraźni można pokonać najtrudniejsze życiowe zawirowania.

 

Wielbicielom thrillerów prawniczych spodoba się książka Johna Grishama „ Czas łaski”(przypominam, że książki Grishama są często ekranizowane, zyskując międzynarodowy rozgłos m.in. „Firma z Tomem Cruise’em). Polecam!

Katarzyny Bondy nie trzeba przedstawiać czytelnikom. ”Królowa polskiego kryminału” wraca z kolejną książką, której bohaterem jest oczywiście Hubert Meyer. Po "Klatce dla niewinnych", "Balwierz", to kolejna książka o śledztwie profilera. Czy Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni? Kim jest morderca i co go łączy z miejscowymi notablami? Musicie przeczytać!

 

Miłośnikom i miłośniczkom biografii, polecam  powieść Magdy Knedler „Narzeczone Chopina”. Książka „o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach, które nie dają o sobie zapomnieć”.

 

Jeśli kochacie Jane Austen, to zachęcam do kupna powieści Gill Hornby „ Panna Austen”. Świetna powieść o miłościach dwóch sióstr: Jane i Cassandry Austen. 

 

Krótka historia …” Toma Phillipsa, to książka dla wielbicieli mocnych wrażeń. Autor zabiera czytelnika w podróż przez najbardziej katastrofalne porażki w historii ludzkości.

 

Katarzyna Berenika Miszczuk napisała kolejną sagę, tym razem skierowaną do dzieci. „Tajemnica domu w Bielinach, to mądra opowieść dla całej rodziny i magiczna przygoda pełna słowiańskich legend (…)” - Brandon Mull, autor serii „Baśniobór” i „Smocza Straż”.


 

"Dom Gucci" S. Gay Forden to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy interesują się światem mody. Świetnie napisana bardzo dobrze się ją czyta. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Ridleya Scotta. Główną rolę zagrała w nim  Lady Gaga jako Patrizia Reggiani, która zleciła morderstwo swojego byłego męża, głowę domu mody Gucci, Maurizio Gucciego.