Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Noworoczne postanowienia 2022r.

Mniej grania w gry komputerowe, więcej czytania!

Każdego roku obiecujemy sobie, że ograniczymy siedzenie przed komputerem, zaczniemy uprawiać sport, zmienimy swoje zwyczaje żywieniowe, schudniemy, przyłożymy się bardziej do nauki, przeczytamy choć jedną książkę w miesiącu. Przeważnie, te nasze noworoczne postanowienia pozostają niespełnionymi obietnicami. Chcesz to zmienić? Proponuję 5 książek, które pomogą zwiększyć, samoocenę, zastanowić się nad własnym życiem, zrozumieć i oswoić lęk,osiągać cele.

 

1.Lisa M. Schab „Jesteś kimś więcej, niż myślisz.” - poradnik, pomoże odkryć twoją wrodzoną wartość, wzmocnić poczucie własnej wartości i uwierzyć w siebie. W rezultacie będziesz podejmować racjonalne decyzje, zbudujesz zdrową samoocenę, nauczysz się akceptować swoje słabości oraz doceniać mocne strony. Zrozumiesz, że jesteś wyjątkową i wartościową osobą ( od wydawcy)

2.Justyna Sznajder „Tego nie mogę ci powiedzieć”- powieść dla młodzieży, której bohaterami jest para nastolatków. Karolina i Kuba znają się z Internetu. Każde z nich boryka się ze swoimi problemami.Problemy nastolatków są bardzo poważne: przemoc domowa, alkoholizm, niepełnosprawność, rozpad rodziny. Czy są w stanie sobie pomóc Czy ta wirtualna znajomość przerodzi się w coś więcej?Przeczytajcie!


3. Steven C. Hayes 3„W pułapce myśli „– dla nastolatków” - źródło wiedzy i pomoc mentalna w okresie dojrzewania, który, należy do najtrudniejszych etapów życia młodych ludzi. Huśtawka emocjonalna, bunt przeciwko dotychczasowym wartościom i pozycji w społeczności, niezgoda na zastaną rzeczywistość dają popalić nie tylko dojrzewającej młodzieży, ale i opiekunom. Niezależnie, do której grupy się zaliczasz, lektura „W pułapce myśli ” przyniesie Ci prawdziwą ulgę i wsparcie. Dzięki poradom łatwiej zrozumiesz przyczyny i skutki zachodzących zmian, nauczysz się definiować życiowe cele i nabierzesz pewności siebie.( od wydawcy)


4. Michał Zawadka "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" - seria książek, która wychodzi naprzeciw potrzebom młodzieży. Dzięki niej zbudujesz swoją wiarę w siebie i zainspirujesz się do działania. (od wydawcy)


5. Bricker Jen Berk Sheryl „Wszystko jest możliwe”- to niesamowita historia Jen, dziewczyny, która urodziła się bez nóg. Jen nauczyła się jeździć na wrotkach, grać w siatkówkę, wykonywać salta akrobatyczne i wirować na jedwabnych szarfach zawieszonych dziesięć metrów nad ziemią. Inspirująca autobiografia, która pokazuje, że wszystko jest możliwe”, tylko trzeba bardzo tego chcieć.