Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Noworoczne postanowienia 2022r.

Mniej grania w gry komputerowe, więcej czytania!

Każdego roku obiecujemy sobie, że ograniczymy siedzenie przed komputerem, zaczniemy uprawiać sport, zmienimy swoje zwyczaje żywieniowe, schudniemy, przyłożymy się bardziej do nauki, przeczytamy choć jedną książkę w miesiącu. Przeważnie, te nasze noworoczne postanowienia pozostają niespełnionymi obietnicami. Chcesz to zmienić? Proponuję 5 książek, które pomogą zwiększyć, samoocenę, zastanowić się nad własnym życiem, zrozumieć i oswoić lęk,osiągać cele.

 

1.Lisa M. Schab „Jesteś kimś więcej, niż myślisz.” - poradnik, pomoże odkryć twoją wrodzoną wartość, wzmocnić poczucie własnej wartości i uwierzyć w siebie. W rezultacie będziesz podejmować racjonalne decyzje, zbudujesz zdrową samoocenę, nauczysz się akceptować swoje słabości oraz doceniać mocne strony. Zrozumiesz, że jesteś wyjątkową i wartościową osobą ( od wydawcy)

2.Justyna Sznajder „Tego nie mogę ci powiedzieć”- powieść dla młodzieży, której bohaterami jest para nastolatków. Karolina i Kuba znają się z Internetu. Każde z nich boryka się ze swoimi problemami.Problemy nastolatków są bardzo poważne: przemoc domowa, alkoholizm, niepełnosprawność, rozpad rodziny. Czy są w stanie sobie pomóc Czy ta wirtualna znajomość przerodzi się w coś więcej?Przeczytajcie!


3. Steven C. Hayes 3„W pułapce myśli „– dla nastolatków” - źródło wiedzy i pomoc mentalna w okresie dojrzewania, który, należy do najtrudniejszych etapów życia młodych ludzi. Huśtawka emocjonalna, bunt przeciwko dotychczasowym wartościom i pozycji w społeczności, niezgoda na zastaną rzeczywistość dają popalić nie tylko dojrzewającej młodzieży, ale i opiekunom. Niezależnie, do której grupy się zaliczasz, lektura „W pułapce myśli ” przyniesie Ci prawdziwą ulgę i wsparcie. Dzięki poradom łatwiej zrozumiesz przyczyny i skutki zachodzących zmian, nauczysz się definiować życiowe cele i nabierzesz pewności siebie.( od wydawcy)


4. Michał Zawadka "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" - seria książek, która wychodzi naprzeciw potrzebom młodzieży. Dzięki niej zbudujesz swoją wiarę w siebie i zainspirujesz się do działania. (od wydawcy)


5. Bricker Jen Berk Sheryl „Wszystko jest możliwe”- to niesamowita historia Jen, dziewczyny, która urodziła się bez nóg. Jen nauczyła się jeździć na wrotkach, grać w siatkówkę, wykonywać salta akrobatyczne i wirować na jedwabnych szarfach zawieszonych dziesięć metrów nad ziemią. Inspirująca autobiografia, która pokazuje, że wszystko jest możliwe”, tylko trzeba bardzo tego chcieć.